Спільний проект Модного Дому “SophyG” та художниці Яни Ланде

Image

«Мольба про непритомність» Яни Ланде & SophyG: мультимедія & fashion на території мистецтва
«Мольба про непритомність» — це проект художниці Яни Ланде та модного будинку SophyG, який поєднує фотографію, моду, інсталяцію та перформанс, які стануть центром уваги у київському просторі Tuzov Gallery (вул. Тютюнника, 51/1) упродовж 25–26 жовтня.

Офіційне відкриття відбудеться у п’ятницю о 18:00.
Натхненням для художників стала філософія бароко. Для переосмислення класичних традицій у контексті сучасності послужила ораторія Генделя «Тріумф Часу та Розчарування». Акцент ставиться на сенсі слова disinganno, яке не має прямого перекладу на російську мову і включає таке поняття як розчарування — у сенсі позбавлення спокуси, втрату інтересу до мирських задоволень, а отже — наближення до «правди». У сучасній версії в лібретто до ораторії використовується слово «Безчуття» — воно найчіткіше підходить до відображення суті роботи художника, який як дзеркало Правди лише відображає дійсність, не зводячи її до оціночних категорій.
«Чотири основні дійові особи: Безпочуття, Краса, Задоволення та Час. Чотири компоненти виставки не протистоять сьогодні один одному, а є невід’ємними частинами одного цілого».

— Непочуття як мудрість, безумовна істина
«У своїх роботах ми намагаємося уникнути гендерного сприйняття краси — немає спокуси, немає бажання і немає пристрастей. Є простір включеності у світ, безвідносна до чогось тотальна любов. Любов до життя, до смерті, переходу від життя до смерті і навпаки. І не треба зупиняти мить, продовжувати пік насолоди, намагатися загальмувати життя. Чудова і життя, і смерть. І велика мудрість — приймати їхню циклічність».
— Непочуття як відмова від пристрастей
«Якщо піднятися вище звичної для нас боротьби: добра/зла, краси/потворності, доброго/поганого, то ми відчуємо лише байдужість до метушні та непотрібність переживань. Ми відчуємо стан внутрішнього спокою».
— Непочуття як найвища форма чутливості: «Я благаю своїх глядачів про байдужість, про байдужість. Прошу сприймати те, що відбувається, без зусиль і напруги, не виділяючи окремі частини, не судити щодо своїх уявлень і без прив’язок до ментальних конструкцій, а лише побачити серцем, зустрітися душами, з’єднатися в коханні. Таке бездушність і є найвищою формою щастя».

Kristina Journalist

Welcome , my friend! I’m International Journalist and I write travel news, fashion articles and make interview with interesting, public persons from the all world.

  • facebook
  • instagram
  • youtube