Іван Фотеско: «Побачивши мою річ – можна чітко сказати, що це Фотеско…!»

Image

IF” – бренд, який знає, як бути самодостатньою, сексуальною та елегантною. Тому я зустрілася з дизайнером Іваном Фотеско і ми поговорили про моду, кар’єру, про те, як він прийшов у модну індустрію та багато іншого. 

 

1. Ваня, коли ти вперше усвідомив, що будеш дизайнером?

У мене було багато варіантів, ким я хочу бути, але ключовим моментом стало те, що я випадково потрапив до школи моделей «Арт-подіум». Тоді модельний бізнес був не настільки популярним, але це було дійсно престижно і круто. Усіх моїх друзів на картингах брали, а мене ні. Я був худий, довговолосий і тим самим не вписувався у формат моделей того часу. Тоді всі хлопці були рельєфними, накаченими, і мені було прикро, що мене не беруть. Тут я і вирішив, що потрібно бути дизайнером і самому відбирати моделі. У 2006 році я вже розпочав навчання дизайнера. Досі зустрічаю Олену директора Арт-подіуму і ми з нею жартуємо з цього приводу.

 

2. Ти досить молодий, але за твоєю спиною участь у різних показах, Тижнях моди. Ти складаєш собі список цілей чи все відбувається спонтанно?

На початку своєї кар’єри я пробував складати список, але це виглядало смішно, коли ти вже повинен підбивати підсумок, а все йде зовсім не так, як задумав. Дитячі амбіції завжди набагато більші, ніж може бути насправді. Тому цілі будуються, як розклад у Тижнях моди — покази влаштовую двічі на рік, і плюс додаткові проміжні колекції та покази. Але, як таких цілей, що саме в цей момент я буду тим чи там, то такого немає. Просто в цьому немає сенсу, все йде своєю чергою.

 

3. Наразі стало дуже популярно робити колаборації з публічними людьми, блогерами, фотографами. Ти маєш такий досвід?

До того, як взагалі в Україні став популярним термін «колаборація», я займався колаборацією, але це називалося по-іншому. У мене дуже великий досвід у цьому навіть можна сказати більше, ніж у когось в Одесі. Я працював у Китаї, вигадував джинсову колекцію, працював із людьми, які відкривали нові бренди, працював у колаборації з артистами та фотографами. Але, по суті, колаборація нічого не дає, якщо вона не підкріплена загальною зацікавленістю! Якщо виділити співпрацю, то тільки з Китаєм воно було плідним, бо мені платили хорошу зарплату. А якщо говорити про співпрацю з артистами, то я готував першу совісну колекцію з Надією Дорофєєвою. Ми з нею дружимо, і тому це все було на легкій ноті, але якогось розвитку для мене не принесло. Тому що такі роботи забирають час у мого особистого бренду

 

4. Скільки часу займає створення нової колекції?

По різному. Найшвидша колекція – остання. Ми її зробили за півтора тижні повністю! Це фантастичний термін. Звичайно, якщо говорити про підготовку художньої та розумової, то вона велася набагато довше. Іноді навіть при створенні однієї колекції я вже думаю над новою. Ідеї ​​виношую в голові зазвичай протягом півроку. На щастя, я маю хороший колектив, де всі професіонали і ми можемо все швидко створити.

 

5. Ти все-таки підлаштовуєшся під світові тенденції або спираєшся суто на свій погляд?

Найважливіше для дизайнера професіонала бути в центрі світових модних рухів, арт-новин, культурних подій. Дизайнер має тримати руку на пульсі. Тоді його ідеї будуть йти в ногу з часом, тому що ідеї будь-якого дизайнера будуються, виходячи зі світових глобальних подій. Тому, перебуваючи в Україні і не маючи можливості обиратися до Нью-Йорка, Мілана, Лондона та інших міст, потрібно хоча б в онлайн-режимі переглядати новини, колекції інших світових дизайнерів та брати собі на замітку цікаві моменти. Я належу до тих, хто переглядає колекції. Приблизно 70 відсотків колекцій переглядаю, серйозно розмірковую над побаченим, аналізую. Якщо подивитися колекцію Майкла Корса, то речі, які я зробив у лютому практично потрапляють по конструкції. Звісно, ​​вони різні! Але, підхід до підбору образу схожий і це мене тішить,

 

6. Хто твій улюблений дизайнер, приклад для наслідування?

Раніше це був Alexander McQueen та John Galliano. Нині це бренд Balmain. Я дивлюся на колекції цього бренду і вони мене радують. Всі інші дивують, тому що зараз є час невизначеності в дизайні. Колекції створюються не для того, щоб підкреслити красу, а більше, щоб підкреслити незвичність. Чим химерніша річ, тим її більше хочуть купити! А не тим, що вона краще наголошує на фігурі! Balmain таки підтримує жіночність, елегантність. Як чоловік, ти сприймаєш цих моделей, тобі хочеться на них дивитися та естетично тебе радують.

 

7. Чи часто даруєш речі зі своїх колекцій?

Раніше це було частіше, зараз дуже рідко. Здебільшого я можу подарувати речі знайомим артистам. Зараз ми зменшуємо таку практику, бо навіть артисти купують у нас речі. Все-таки бізнес повинен бути бізнесом і приносити прибуток. Тим більше, артисти теж заробляють на своєму образі, тож чому б і не заплатити?! Як не дивно, але, саме артисти-початківці думають, що їм повинні дарувати речі, а ті, що вже відбулися, не думають про це і просто купують. Мабуть, вони усвідомлюють ціну грошам та праці.

 

8. Якщо подивитися на себе з боку як на дизайнера, то як можеш описати еволюцію бренду за останні 5 років?

Я завжди намагаюся дивитися на себе збоку, навіть максимально скептично ставитися до себе. Я знаю, що бренд розвивається, набуває якісного вигляду в особі шанувальників, ми набуваємо нових, більш досвідчених, клієнтів у фешені, і ми їх можемо дивувати. Зараз чіткіше вимальовується мій стиль, якщо раніше це був набір з різних проб, то зараз вже простежується один напрямок у русі і це не може не тішити! Побачивши мою річ, можна чітко сказати, що це Фотеско! І це приємно!

 

9. Бренд «Фотеско» – це?

Суміш класики, спорту та футуризму (футуристичного одягу). Мої клієнти розуміють моду, вони одягаються в ногу з часом і хочуть бути самодостатніми, елегантними і сексуальними. Саме мої клієнти і є складовою мого бренду!

 

10. Для дизайнера краще мати власний шоу-рум чи мультибрендові майданчики?

Завжди краще свій власний. І краще, коли дизайнер до кінця залишається людиною, тому що коли ти особисто присутній у своєму шоу-румі і новий клієнт хоче ознайомитися з твоїм брендом, то ти можеш уявити і себе, і свій бренд краще, ніж будь-хто. Нині настільки великий вибір речей, що люди хочуть купувати не просто річ, а історію. У фінансовому плані найскладніше тримати свій магазин. Але можна почати з інтернет магазину і виходити з цього. У мультибрендовому бутіку, як показує практика, клієнт найчастіше губиться, та й немає таких продавців, які однаково красиво могли описати кожного дизайнера. Багато продажів втрачається тільки через те, що тебе не можуть добре уявити. Тому, краще, ніж сам себе, тебе ніхто не уявить! Яким би ти не був успішним, відомим дизайнером, все одно потрібно спілкуватися з клієнтами особисто.

 

11. Де ти представлений і можливо, щось є вже в планах?

Шоу-рум, в якому я особисто спілкуюся з клієнтами, знаходиться в Одесі на вул. Рішельєвській, 23. А ще ми продаємося в Одесі в «Кокон Space». У Києві це – My Fashion Store, Shop911, є відділи в Ізраїлі.

Kristina Journalist

Welcome , my friend! I’m International Journalist and I write travel news, fashion articles and make interview with interesting, public persons from the all world.

  • facebook
  • instagram
  • youtube