Даніяр Асілбек: “Fashion фотографи не люблять критику …”

Image

Даніяр Асілбек — молодий і успішний казахстанський фотограф, який і сам любить фотографуватися, розповів про улюблені фотографії, світових фотографів і про те, що його надихає та чи надихає взагалі.

1. Даніяр, потяг до творчості з дитинства?

Можна сказати так. А якщо говорити про фотографію – це шкільні часи, восьмий-дев’ятий клас. Мій друг любив фотографувати, і ми ходили з ним фотографувалися скрізь, де тільки могли. Усі парки та пам’ятки не обійшлися без нас та наших фото робіт. До закінчення школи я й сам почав фотографувати. Зародження мене як фотографа почалося в той момент, коли я працював журналістом. Потрібно було знімати репортажі, які додаються до статей.

 

2. Ти даєш майстер-класи, а сам відвідуєш такі в інших фотографів?

Мені пощастило, я навчався у Нью-Йоркській академії. У це мене втягнув мій друг і вчитель Денис Чесноков. До нього прислухаюся, радячись можливо в чомусь. А так майстер-класи не відвідую.

 

3. У тебе є твої улюблені фотографії?

Мені дуже подобається серія моїх робіт, які я знімав для журналу Dorohins Magazine. Саме ці роботи мені запам’яталися, у нас було лише 2 години на зйомку. Зазвичай це займає набагато більше часу. А тут у студії був вільний час із 18:00 до 20:00 і ми все оперативно зробили. Я думаю, що ідеальний результат — наслідок форс мажорних обставин. Тому що ти викладаєшся на максимум.

 

4. Хто зі світових фотографів тобі приклад, якщо такий є?

Це Lillian Bassman, Daniel Jackson. Також фотографи брендів: Prada, YSL, Tom Ford, Calvin Klein.

 

5. Тебе часто критикують? Як ставишся до критики?

Fashion фотографи не люблять критики. Та й взагалі її мало хто любить (посміхається). До критики ставлюся радикально. Але якщо ця критика відноситься до розряду гідних, а не просто не обґрунтованої, то ладен послухати. Дивлячись хто критикує і як аргументує це, а не просто мені не подобається, це погано. Якщо людина поставила мою роботу і поруч свою, і вона дійсно краща, то я це прийму гідно. А критику від заздрості чи від не спроможності я не сприймаю і не хочу слухати.

 

6. У тебе буває таке, що з’явився образ і хочеш зробити фотосесію без замовлень та комерції?

Так буває. Намагаюся це робити у свій вільний час. На жаль, зараз його практично немає. І я старюсь свої іде втілювати в комерційних фотосесіях. Так скаже поєднати приємне з корисним. (посміхається)

 

7. Ти fashion-фотограф, з якими брендами та агентствами співпрацюєш?

Співпрацюю з агентством EAT models, ANDRES models – найкращі в Казахстані. Це 2 топові агенції в нашій країні. Журнали: L’Official, Men’s Health, Akva Magazine, Dorohins Magazine, з брендів – ZHEREBTSOV і багато інших.

 

8. Вираз «чоботар без чобіт» відноситься до тебе?

Ні, тому що я дуже люблю фотографуватись. Багато хто запитує хто мене фотографує. Зазвичай, це мої друзі, коли ми гуляємо. Я їм задаю ідею і вони можуть робити по 120 знімків, доки я не побачу те, що хотів побачити.

 

9. Що тебе надихає? Чи є муза?:)

Скажу чесно, мене надихають окремо взяті моменти з життя. Ще фільми, я просто обожнюю їх і приділяю окремий час для перегляду. Іноді трапляється, що надихає та зачаровує представниця прекрасної половини людства. Але зізнаюся чесно — це дуже складно, тому що я щодня працюю з великою кількістю дівчат, моделей, красунь, тому вже просто ставлюся до цього як до роботи. Щодня новий типаж, який ти до того ж бачив на зйомці місяць тому. Знаєш усі звички, манери.

 

10. У Європі fashion індустрія дуже розвинена, немає планів поїхати?

Зараз замовлення є із Праги та Москви. Незабаром полечу туди для роботи з американським дизайнером. Найцікавіше, що дизайнерка раніше жила в Казахстані і навчалася в американській школі. Тому я подвійно радий співпраці. Я відкритий до нових проектів, але усвідомлюю те, що на європейський ринок так просто не увійти і потрібно все зважити, готуватися, працювати і працювати.

 

11. Рецепт успіху від fashion фотографа з Алмати?

Більше практики та ще раз практики. Бо без неї ніяк. Фотограф повинен відразу знати в якому стилі він хоче знімати та обробляти знімок. А не зробити фотографію і потім уже думати, що з нею робити. Потрібно знімати так, щоб фотографія вимагала лише мінімальної обробки. Загалом більше практики та знати, чого хочеш.

Kristina Journalist

Welcome , my friend! I’m International Journalist and I write travel news, fashion articles and make interview with interesting, public persons from the all world.

  • facebook
  • instagram
  • youtube