XII МІЖНАРОДНА СПОРТИВНА ПРЕМІЯ «ЗОЛОТИЙ МАНГУСТ» У ВАРШАВI

Image

Міжнародна спортивна премія «Золотий Мангуст» – єдина у своєму роді нагорода, коштовний спортивний «Оскар» за потужні досягнення в сфері фізичної культури та спорту, титанічну працю з розвитку масового спорту та міжнародного спортивного руху, зміцнення світового миру, виховання сучасного покоління спортивної молоді та захисту прав людини. Історія премії бере свій початок з 2009 року. Станом на 2023 рік почесну спортивну нагороду здобули 256 лауреатів з 20 країн світу.

Гостями грандіозної церемонії нагородження стали олімпійські чемпіони, легенди світового спорту, тренери, бізнесмени, державні діячі, меценати спорту та політики, які, незалежно від національності, соціального статусу, віросповідання та мови спрямовують вектор своєї професійної діяльності на популяризацію та обʼєднаний розвиток фізичної культури та спорту. На захід завітало й вище політичне керівництво країни: президент Польщі Анджей Дуда та перша леді Польщі Агата Корнгаузер-Дуда. Організаторами та господарями спортивного свята були президент Національного олімпійського комітету Польщі Анджей Красницький та засновник Міжнародної спортивної премії «Золотий Мангуст» Магомед Магдієв.

Цьогоріч головна місія XII церемонії нагородження Міжнародної спортивної премії «Золотий Мангуст» символічно відображена в гаслі її засновника Магомеда Магдієва: «Спорт – посол миру! Спорт проти війни та терору!»

Сьогодні, коли Україну охоплює страшна війна, на бік всебічної допомоги та великої солідарності з нашою державою стали справжні друзі та незламні союзники – польський народ. Керівництво Національного олімпійського комітету Польщі в особі шановного президента пана Анджи Красницького не виняток. На знак великої поваги та вдячності польським колегам за неосяжну підтримку України та принципову позицію в боротьбі за мир Рада Громадської організації «Мангуст» затвердила рішення про нагородження спеціальними орденами «Золотий Мангуст» 10 видатних постатей світової спортивної спільноти та 4 приватні польські компанії, які ведуть активну спонсорську діяльність у сфері фізичної культури та спорту.

Нагороджували лауреатів в трьох номінаціях:

1. За індивідуальні спортивні досягнення та популяризацію спорту.

Спеціальними орденами «Золотий Мангуст» з чистого золота нагороджені найбільш титулований польський спортсмен за кількістю золотих медалей на Олімпійських іграх Роберт Коженьовський та золота призерка Юнацьких Олімпійських ігор 2018 року Іга Свьонтек.

2. За визначний внесок у розвиток та популяризацію масового спорту як передумови становлення здорової нації.

Спеціальними орденами «Золотий Мангуст» з чистого золота нагороджені компанії «Orlen», «Zabka Group», «Lux Med» та «Totalizator Sportowy LTD».

3. За визначний внесок у зміцнення міжнародних відносин і дружби між народами як однієї з кращих традицій спорту.

Спеціальними орденами «Золотий Мангуст» з чистого золота, інкрустованими 8 діамантами, нагороджені Міністр спорту і туризму Польщі Каміль Бортнічук, президент правління компанії «Orlen» Даніель Обайтек, президент правління компанії «Zabka Group» Томаш Сучанський, генеральний директор компанії «Totalizator Sportowy LTD», Ольгерд Целік, голова наглядової ради «Budimex S.A.» Марек Михайловський, член виконавчого комітету «EOC» Хасан Арат, президент Європейського олімпійського комітету Спайрос Капралос, президент Національного олімпійського комітету Литви та золота медалістка Олімпійських ігор 2000 року Дайна Гудзінявічуте.

Трансляція XII церемонії нагородження на польському телебаченні зібрала понад 1 мільйон 200 тисяч глядачів. Хедлайнеркою вечора стала українська бандуристка Ірина Губʼяк, яка з початку повномасштабної війни в Україні гастролює світом з концертами на підтримку рідної країни.

Kristina Journalist

Welcome , my friend! I’m International Journalist and I write travel news, fashion articles and make interview with interesting, public persons from the all world.

  • facebook
  • instagram
  • youtube