Дар’я Дунич: » Я досить багато часу і сил віддаю на благодійний поступ мистецтва в Казахстані … »

Image

Творча, успішна, популярна, затребувана, освічена, професіонал своєї справи, мама трьох дівчаток і просто чуйна людина – фотограф Дарія Дуніч

1. Дар’я, Ви з дитинства тяжіли до творчості чи все сталося в більш свідомому віці?

Мій рідний дідусь був фотографом, батьки — художники, і ще з дитинства вони схиляли мене до мистецтва, живопису. Мені це дуже не подобалося, бо це довгий і копіткий процес. У той час, коли я навчалася в Москві, подруга моєї мами була редактором одного журналу і їм був потрібний фотограф. Журнал про інтер’єр, і, природно, що знімати потрібно було предмети інтер’єру. Приблизно за дві зйомки я зрозуміла, що фотографувати предмети дуже складно і цьому потрібно вчитися. І я пішла вчитися в одну із найкращих фото-шкіл « Фотоплей ». Я навчалася там два роки, але навіть зараз буває таке, що прослуховую лекції деяких майстрів. Я вважаю, що завжди слід прислухатися до чужої думки.

2. Пам’ятаєте свої перші зйомки та як все проходило?

Перша комерційна зйомка була для журналу інтер’єру. Це був дизайнерський інтер’єр у приватному будинку і ми його фотографували для реклами дизайнера в журналі.

3. Дар’я, Ви є членом Спілки фотохудожників Росії та Асоціації професійних фотографів Казахстану, у вас своя фотостудія, Ви літаєте за кордон по роботі. Чи не важка ноша?

Тяжка! Особливо морально, бо доводиться вислуховувати від друзів: «Адже ти ж матір!» ))) Але, насправді, я досить багато часу приділяю дітям, їх розвитку, освіти, дозвілля. Я навіть можу сказати, що більше, ніж будь-яка домогосподарка.

Мені здається, що саме такі жінки, які ведуть свій бізнес, встигають усім займатися! Мої діти часто проводять час на знімальних майданчиках, і я це вважаю лише плюсом. Навіть після пологів я не могла перебувати в лікарні понад 3 дні і під свою відповідальність виїхала звідти. Ті люди, з якими я працюю, вже звикли до цього і знали, що з кожною наступною дитиною нічого не зміниться. У мене троє дітей і вони дуже самостійні, знають де не потрібно заважати, десь навіть уже допомагають. Я дуже люблю створювати атрибути краси для зйомок своїми руками і діти мені допомагають.

4. Наразі досить багато так званих «творчих людей». Як визначити професіонала від фейку?

Ніяк! Я, взагалі, ніколи не є суддею, і ніколи в житті не комусь писатиму, навіть, якщо це, на мій погляд, не професійно, що людина не має смаку, що їй не потрібно цим займатися і так далі. Ми всі колись стояли біля витоків і дивлячись, наприклад, на мої роботи під час навчання фотографією, то це був дикий жах (сміється). Але, треба було спробувати все, щоб повернутися до класики.

5. Що не повинен робити фотограф, якщо він хоче бути успішним та затребуваним?

Багато чого не треба робити! По-перше, ніколи не можна нікого критикувати. Якщо у творчої людини є думка чи вираз — «як я зробив красиво», то це все! Можна ставити хрест і говорити, що всі наступні підуть сходинкою вниз. Я вважаю, що це показник самооцінки. Якщо комусь ми можемо дивитися в очі і брехати, що ми сумніваємося у своїх знаннях, то для самого себе завжди потрібно поставити запитання — «а це 100-відсотковий результат, який ти хотів отримати?» Якщо ж відповідь – «ні», то ви на правильному шляху, ви йдете вгору, розвиваєтесь.

І, звичайно ж, критика. Як правило, критикують дилетанти і мені здається, що якщо я помилюся і через п’ять років доросту до цієї людини, яку я вважала не професіоналом, то шкодуватиму, що я колись сказала гидота і, можливо, повернула його долю не в тому напрямок. А він повірив мені та зламався. А людям тільки дай привід — вони налетять і обговорюватимуть. Для того щоб рухатися в правильному напрямку, потрібно виставляти ті роботи, які ти хочеш, щоб у тебе замовляли.

6. Ви є міжнародним фотографом. Можливо, є думки влаштовувати тури для майстер-класів? Чи не шкода ділиться досвідом з новачками?

Завжди поділяюся і навіть безкоштовно. Мені багато хто пишуть і в різних соцмережах. де пишуть. Відповідями на всі листи займається мій адміністратор, вона мені в What’s App читає, я їй намовляю і вона відповідає на листи. Майстер-класи я не проводжу, бо не люблю перебувати в центрі уваги. Я звикла і мені комфортніше не замислюватися про те, що я щось скажу не так, вступлю в суперечку. Є люди, які просто шаблонно щось розповідають і їм все одно, чи ти завтра зніматимеш чи ні. А для мене важливо, тому нещодавно ми відкрили школу, я рік писала усі програми, корегувала їх під наш менталітет. У Казахстані дуже погано справи з культурним розвитком. Я завжди організовувала зустрічі для фотографів та аматорів, умовляла своїх знайомих відомих фотографів, щоб вони безкоштовно проводили невеликі лекції, ділилися досвідом.

 

7. Якщо пошукати інформацію про Вас, скрізь пишуть, що Ви весільний фотограф. Чи завжди було цікаво, як фотограф визначається з жанром?

Я не можу сказати, чому така інформація поширюється! У мене навіть ніде немає опублікованих весільних фотографій (сміється). Я, як фотограф, поділяю зйомку на дві частини: зйомка людей та неживих предметів. Якщо ти вмієш знімати портрети, то ти вмієш знімати все! АЛЕ, є невеликий нюанс – зйомка новонароджених, тому що тут потрібно вміння спілкуватися з дітьми. Я розмовляла з одним дуже добрим професіоналом своєї справи і ми дійшли висновку, що ніколи не потрібно показувати ті фотографії, які ти не хочеш, щоби тобі замовляли!

І я зрозуміла, що коли я виставляю певні фотографії, то люди замовляють саме те, що вони бачать. Тому я повністю видалила своє портфоліо і почала все заново. Мені подобається займатися fashion-зйомкою, фотографією у стилі «ню». Слід зазначити, що не кожна жінка піде до чоловіка на таку зйомку, а в основному такі фотографи — чоловіки. Думаю, що «ню»- зйомка і є найскладніша область у цій професії, тому що у плані мистецтва вона має жорстку грань. Це має бути і естетично, і красиво.

8. Є така думка, що подивившись на знімок, можна визначити фотограф — дівчина чи чоловік.

Категорично не погоджуся. Тому що це залежить від внутрішнього відчуття. Тому що є жінки, які всередині почуваються жорсткіше, з чоловічим стрижнем і ось я ставлюся до таких. Я не люблю таких яскравих, квіткових фото-сесій. Якщо присутні квіти на зйомках, то вони якогось брудного кольору, просто, як елемент декору.

9. Дар’я , Ваші складові успіху ?

У мене щодня все змінюється, і в той момент, коли я відчуваю, що у мене з’являється вільна хвилина, одразу завантажую себе проектами. Я досить багато часу і сил віддаю на благодійний поступ мистецтва в Казахстані. Нещодавно мені запропонували реанімувати конкурс “Золотий об’єктив”, який проводили ще в Радянському Союзі. Людина має просуватися, як і все довкола!

Kristina Journalist

Welcome , my friend! I’m International Journalist and I write travel news, fashion articles and make interview with interesting, public persons from the all world.

  • facebook
  • instagram
  • youtube